عرضه نسخه جدید پایگاه مجلات تخصصی نور
50 بازدید
موضوع: ارتباطات
مصاحبه کننده : نورسافت
محل مصاحبه : کرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی
نحوه تهیه : فردی
محل انتشار : نور سافت
تاریخ نشر : Jul 16 2012 12:00AM
تعداد شرکت کننده : 0

 نسخه جدید پایگاه مجلات تخصصی نوردر فضای مجازی عرضه شد

به گزارش نورسافت، مدیر پایگاه مجلات تخصصی نور(نورمگز) در گفت وگویی، هدف از ارائه این قابلیت های ویژه را تسهیل در امر تحقیق و پژوهش محققین و پژوهشگران حوزه ودانشگاه عنوان کرد و گفت: "تقویت ابزارهای بازنمایی اطلاعات"، "امکان نمایش مقالات مشابه برای هر مقاله" ، " امکان قابلیت جستجو و استخراج محتوا"، "استخراج و عرضه فایل های ارجاع مقالات"، "ارائه خلاصه آمار از مقالات پدیدآور"، "نمایش مجلات بر اساس رتبه علمی و زبان" و"تغییر گرافیک و بصری سازی متناسب" از جمله تغییرات انجام شده است.

حجت الاسلام" مهدی امینی مقدم" با اشاره به تغییرات قسمت "جستجو و استخراج محتوا" اظهارداشت: "امکان پالایش لیست های مختلف از مجلات و مقالات"،" جستجو در عناوین مجلات"، "جستجو در مقالات مجله"، "جستجو در مقالات پدیدآور"، "جستجو در متن مقاله" از قابلیت های این قسمت می باشد.

وی ادامه داد: " افزایش فیلترهای جستجوی پیشرفته"، "جستجوی ساده همزمان در مقالات و مجلات"، "استخراج و عرضه فایل های ارجاع مقالات"، "ارائه خلاصه آمار از مقالات پدیدآور"، "نمایش مجلات بر اساس رتبه علمی و زبان" از دیگر جمله تغییرات این بخش مهم است.

این محقق و پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: پایگاه مجلات تخصصی نور از مجموعه پایگاه های مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است که وظیفه شناسایی و عرضه مجلات تخصصی علوم انسانی و اسلامی را بر عهده دارد .

مدیر پایگاه مجلات تخصصی نور(نورمگز) گفت: بر کسی پوشیده نیست که امروزه مجلات به ویژه در حوزه موضوعات تخصصی، به یکی از مهمترین ابزارهای تولید، عرضه، نقد و استفاده از علوم تبدیل شده است.

حجت الاسلام امینی مقدم ادامه داد: درج هزاران شماره از صدها عنوان مجله تخصصی در قالب موضوعات مختلفی از جمله "قرآن و حدیث"، "فلسفه، کلام و عرفان"، "فقه، اصول و حقوق"، "کتابداری و اطلاع رسانی"، "روان شناسی"، "اقتصاد"، "هنر"، "مدیریت"، "حقوق"، "علوم انسانی" و ... این پایگاه را به یکی از مهمترین بانکهای اطلاعات مجلات در زمینه علوم اسلامی و انسانی معرفی کرده است.